Çani e pyet live, Rama tregon pse e shkarkoi Ditmir Bushatin si ministër

Publikuar tek: politike, më 21:48 11-01-2019 Çani e pyet live, Rama tregon pse e shkarkoi Ditmir Bushatin si ministër

Mbrëmjen e sotme kryeministri Edi Rama është i ftuar në emisionin Zonë e Lirë për të folur rreth ndryshimeve dhe përplasjeve më të fundit politike në vend.

I pyetur nga Arian Çani live, Rama ka treguar se e ka shkarkuar Ditmir Bushatin për arsyet që ka dhënë publikisht ashtu si për gjithë ministrat e tjerë, duke mohuar dhe ndonjë 'problem' të mundshëm.

'E kam lëvizur Ditmir Bushatin për gjithë arsyet që kam dhënë publikisht si për ministrat e tjerë. Nuk kam probleme me Ditmirin për cështje të politikës së jashtme. Thjesht duhet ti jepnim qeverisë një shtysë tjetër', ka përfunduar Edi Rama.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama e thotë troç: Ilir Metën nuk e kam dashur e nuk e dua
Përplasja me Metën, flet Lorenc Vangjeli: Rama do të zgjidhë nyjen, ja si do të veprojë »
Article Logic
Execution time: 0.0042312145233154
array(1) { ["section"]=> string(78) "cani-e-pyet-live-rama-tregon-pse-e-shkarkoi-ditmir-bushatin-si-minister-148430" }