Cavani, jo më sulmues i PSG

Publikuar tek: sport, më 20:16 07-03-2015 Cavani, jo më sulmues i PSG

Uruguaiani Edison Cavani duket se do të shkojë tëk ekipi i Atletico Madrid sezonin e ardhshëm.

Aktualisht sulmues i PSG, Cavani do t’i drejtohet klubit spanjoll të futbollit. Diego Simeone, trajneri argjentinas, është duke biseduar me futbollistin 29 vjeçar për ta bindur që të transferohet në Vicente Calderon.

Ndërkohë që nga momenti që Cavani ndodhet te ekipi i PSG ka luajtur 71 ndeshje dhe ka shënuar 41 gola.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.049999952316284
array(1) { ["section"]=> string(31) "cavani-jo-me-sulmues-i-psg-5257" }