Çdo përdorues i “Messenger” ka një kod unik që mund të skanohet (Foto)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 20:10 18-05-2016 Çdo përdorues i “Messenger” ka një kod unik që mund të skanohet (Foto)

Çdo përdorues i platformës së komunikimit “Messenger” të Facebook tashmë përveçse ka një emër unik (m.me/[emri i perdoruesit], ka edhe një kod unik që mund të skanohet.

Kodi që ndodhet rreth fotografisë, me pika dhe vija ngjyrë blu, është i ngjashëm me një barcode. Pra nëse keni një kod, mund ta skanoni dhe të komunikoni me mesazhe me poseduesin e kodit unik.

Kështu që nuk është nevoja të shkëmbeni ftesa miqësie në Facebook, nëse nuk dëshironi ta bëni një gjë të tillë. Por nëse doni ende të komunikoni me dikë, mjafton të skanoni kodin e Messenger-it të atij personi apo faqe.

13219775_10154137607998771_920425708_n_copy.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Google Home”, pajisja inteligjente që revolucionarizon ndërveprimin në shtëpi (Video)
Diamanti ‘Oppenheimer Blue’ shitet në ankand për 58 milion dollarë »
Article Logic
Execution time: 0.0041968822479248
array(1) { ["section"]=> string(72) "cdo-perdorues-i-messenger-ka-nje-kod-unik-qe-mund-te-skanohet-foto-40845" }