Çelet ‘merkatoja mediatike’, LËVIZJE të bujshme gazetarësh, telvizioni i ri i rekrtuon (EMRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:43 12-07-2018 Çelet ‘merkatoja mediatike’, LËVIZJE të bujshme gazetarësh, telvizioni i ri i rekrtuon (EMRAT) Spikeret qe pritet te levizin

Lëvizjet e gazetarëve janë kthyer tashmë si në merkatot e futbollit, shkruan newsbomb.al.

Përmbyllja e sezoneve çel negociatat mes gazetarëve dhe pronarëve të medieve.

Newsbomb.al mëson se kanali i ri televiziv A2 me investitor Bashkim Ulajn i cili ka sjellë në Shqipëri simotrën e CNN, ka “rekrutuar” një pjesë të mirë të emrave të gazetarisë televizive.

Kështu, burimet i thanë newsbomb.al se Endri Xhafo dhe Juli Krisafi shkojnë CNN.

Xhafo që prej 25 majit ka dhënë dorëheqjen nga gjiganti mediatik Top Channel, por i pyetur nga newsbomb.al nëse e ka përmbyllur gjithçka mes CNN, gazetari tha “Jo”. Megjithatë nuk mohon se ka marrë një ofertë.

Edhe Denisa Pasholli, spikerja e Top Channel, ka dhënë dorëheqjen nga ky televizion.

Sakaq, burimet i thanë newsbomb.al se gazetarja Ina Qirjo lë televizionin News 24 dhe shkon në CNN. Edhe spikerja simpatike e ABC News Viol Xhafaj është duke negociuar për t’u atashuar pranë CNN.

Gjithashtu spikerja e lajmeve Alba Alishani pritet të lërë televizionin Ora News për t’u bërë pjesë e televizionit të ri.

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Prokurori i Prokurorisë së Përgjithshmë përballë VETINGUT, KPK jep VENDIMIN
Të shpallur në kërkim NDËRKOMBËTAR, arrestohen në Vlorë shqiptari dhe turku (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.022965908050537
array(1) { ["section"]=> string(95) "celet-merkatoja-mediatike-levizje-te-bujshme-gazetaresh-telvizioni-i-ri-i-rekrtuon-emrat-127643" }