Çepani i shoqërisë civile: E neveritshme, qesharake! Ja pse po e bëjnë ligjin e importit të plehrave

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:15 26-09-2016 Çepani i shoqërisë civile: E neveritshme, qesharake! Ja pse po e bëjnë ligjin e importit të plehrave

Arbër Çepani, aktivisti i shoqërisë civile thotë se pjesa më e neveritshme dhe qesharake e propagandës qeveritare për importimin e plehrave të Evropës, është se këtë ligj po e bëjnë për të ndihmuar sipërmarrësit shqiptar që kanë investuar në këtë sektor që mos falimentojnë.

“Ohhh Zot, këta që me taksat e tyre që i shtojnë çdo ditë dhe terrorin tatimor si mënyre pune, kanë falimentuar me mijëra biznese në pak muaj, tani po preokupohen dhe nuk po i zë gjumi natën për sipërmarrsit shqiptar, që paskan ngritur nja dy fabrika ricklimi dhe po punojnë vetëm dy ditë në jave me kapacitet të reduktuar!! E kuptoj që na konsideroni kaqola të gjithëve ...por të paktën talluni pak me lezet”, përfundon aktivisti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031341075897217
array(1) { ["section"]=> string(103) "cepani-i-shoqerise-civile-e-neveritshme-qesharake-ja-pse-po-e-bejne-ligjin-e-importit-te-plehrave-54164" }