Çerekfinalet/ Atletico dhe Reali ndahen në “paqe”, Juventusi fiton ndaj Monacos

Publikuar tek: sport, më 21:46 14-04-2015 Çerekfinalet/ Atletico dhe Reali ndahen në “paqe”, Juventusi fiton ndaj Monacos

Ndeshja e parë çerekfinaliste e Champions League midis Atletico Madirid dhe Real Madridit ka përfunduar në barazim pa gola. 90 minuta nuk ishin të mjaftueshme për asnjërën prej skuadrave madrilene për shënuar qoftë edhe një gol në këtë përballje, duke lënë çdo gjë të hapur për ndeshjen e kthimit në “Santiago Bernabeu”.

Juventusi i Allegrit ka bërë një hap përpara drejt kualifikimit në gjysmëfinalet e këtij kompeticioni me fitoren minimale të arritur sot në Torino ndaj Monacos. Një penallti e shndërruar në gol nga Vidal në minutën e 57, i dha avantazhin zonjës së vjetër, e cila mund ta shfrytëzoi mjaft mirë këtë fitore për ndeshjen e kthimit.

Më shumë në këtë kategori: « Zv.presidenti i Federatës Serbe: Serbia mund të pezullohet 3-5 vjet nga UEFA
De Biasi për Sky Sport24: Tmerri i Beogradit dhe pse i meritojmë tre pikët »
Execution time: 0.016190052032471
array(1) { ["section"]=> string(80) "cerekfinalet-atletico-dhe-reali-ndahen-ne-paqe-juventusi-fiton-ndaj-monacos-8730" }