Çështja e CEZ dhe dëmi prej 414 milion euro, VENDIMI që do të marrë gjykata

Publikuar tek: aktualitet, më 13:44 16-04-2018 Çështja e CEZ dhe dëmi prej 414 milion euro, VENDIMI që do të marrë gjykata

Vite më parë kompania e shpërndarjes CEZ u privatizua dhe dëmi që iu shkaktua shtetit shqiptar ishte rreth 414 milion euro.

Sakaq, pritet të merret vendimi nga gjykata pas hetimeve të kryera, ndërsa mësohet se Prokuroria ka kërkuar shtyrjen e afatit të hetimeve me 3 muaj. Prokuroria ka marrë dëshmitë e Shkëlzen Berishës, dhe të ish-ministrit të Energjitikës Genc Ruli. 

Ata janë pyetur si persona që kanë dijeni mbi rrethanat e privatizimit të OSHEE, proces, ku dyshohet të jenë kryer shkelje të rënda. Pritet vendimi i gjykatës nëse do të ketë shtyrje afati ose jo.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kapet 121 kile drogë në kufi, arrestohet një shqiptar
Vrau nipin 14-vjeçar në festë, HABIT motra: Leri çfarë flasin njerëzit xhaxhi, ia plotësove dëshirat Edit (E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.024687051773071
array(1) { ["section"]=> string(81) "ceshtja-e-cez-dhe-demi-prej-414-milion-euro-vendimi-qe-do-te-marre-gjykata-117077" }