Çfarë do të ndodhë nesër në Vlorë? RAMA mbërrin SONTE në Lungomare (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 20:55 07-07-2018 Çfarë do të ndodhë nesër në Vlorë? RAMA mbërrin SONTE në Lungomare (VIDEO) Edi Rama ne Lungomare

Ditën e nesërme në Vlorë do të performojë Trupa e Operas.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryeministri Rama, ndërkohë që prej mbrëmjes së sotme ndodhet në Lungomare.

Kreu i qeverisë, nëpërmjet një statusi në facebook, tha se Trupa e Operas do të vijë me një performancë origjinale tek hapësira e rikrijuar përpara Shkollës së Marinës.

Sakaq, në videon e mëposhtme shihet që Rama ndodhet në Lungomare, për të parë dhe përgatitjet e aktivitet nga afër.

Postimi i plotë i kryeministrit dhe video e siguruar nga newsbomb.al:

Sezoni i sivjetëm turistik që po rezulton me një boom turistësh të huaj në bregdetin tonë, ka përveç të tjerash edhe risinë e Kalendarit të 500 aktiviteteve argëtuese përgjatë vijës bregdetare, që nga koncertet e të gjitha llojeve tek festat e kuzhinës, koncertet e të gjitha llojeve, organizimet në rrugët e trashëgimisë kulturore e aktivitetet sportive... 
Nesër mbrëma, Trupa e Operas që është pjesë e këtij angazhimi të ri në funksion të sezonit turistik, zbret në Lungomaren e Vlorës me një performancë origjinale tek hapësira e rikrijuar përpara Shkollës së Marinës???????

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027290821075439
array(1) { ["section"]=> string(78) "cfare-do-te-ndodhe-neser-ne-vlore-rama-mberrin-sonte-ne-lungomare-video-127135" }