Çfarë ndodh kur newsbomb “ia fut kot”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:49 18-11-2015 Çfarë ndodh kur newsbomb “ia fut kot”

Ndërkohë që Adi Krasta ishte për qejfin e vet në Tiranë duke pirë një kafe me Ermira Babaliun, newsbomb e “dërgon” në Amerikë dhe siç ndodh rëndomë mediat përmes “copy-paste” e marrin lajmin dhe e bëjnë të gjithë në të njëjtën linjë:

“Adi Krasta në Amerikë me Ermira Babaliun”. Por në fakt ishte këngëtarja e njohur ajo e cila kishte ardhur në Tiranë dhe kishte zgjedhur shoqërinë e Krastës për të konsumuar një kafe.

Kjo nuk është hera e parë që portalet e tjera i referohen newsbomb dhe bëjnë lajme në seri por nëse herët e tjera ne nuk i kemi hyrë gjatë këtij fakti dhe as nuk e kemi provuar këtë herë vendosëm ta bënim përmes kësaj “sajese” të vogël, në “grepin” e së cilës kanë rënë një pjesë e mirë e portaleve si ''lapsi.al'', "opinion.al, "syri.net", revista "who", "botashqip" e të tjerë.

krastalapsi

Postimi i Lapsi.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022486925125122
array(1) { ["section"]=> string(41) "cfare-ndodh-kur-newsbomb-ia-fut-kot-25731" }