Çfarë ndodh me trupin e nënës kur ushqen foshnjen me gji

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 23:57 17-01-2017 Çfarë ndodh me trupin e nënës kur ushqen foshnjen me gji

Gjidhënia është një proces natyral dhe i mrekullueshëm si për nënën dhe për foshnjen.

Nuk ka gjë më të bukur se mëmësia, mbartja e fetuesit për 9 muaj në bark, e më pas ushqyerja e të voglit me qumështin e gjirit. Jo të gjitha nënat kanë fat ta përjetojnë këtë eksperiencë, por ato që munden thonë që kjo gjë është si një medalje me dy kahe. Ka efektet pozitive e negative, ndaj më poshtë Living po liston gjërat që i ndodhin trupit të një femre nëse është me gji.

Gjoksi mund t’ju rritet deri në dy numra 
Mund të humbni disa kilogramë.
Qumështi i gjirit djeg 300 deri në 500 kalori në ditë, që do të thotë shumë gra humbin peshe gjatë kësaj kohe. 
Gjoksi mund t’ju rrjedhë.
Mund të vuani nga dhimbja e kurrizit apo e qafës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021249055862427
array(1) { ["section"]=> string(62) "cfare-ndodh-me-trupin-e-nenes-kur-ushqen-foshnjen-me-gji-65837" }