Çfarë ngjyre ka ky fustan? Imazhi që po çmend miliona përdorues në botë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:33 27-02-2015 Çfarë ngjyre ka ky fustan? Imazhi që po çmend miliona përdorues në botë

Çfarë ngjyrë ka veshje? "Misteri" ka përfshirë  miliona përdorues në mbarë botën. Imazhi është postuar për herë të parë që në Tumblr me këtë mesazh: "Ju lutem na ndihmoni - kjo veshje është e bardhë dhe ngjyrë ari apo blu dhe e bardhe? Unë  dhe miqtë e mi nuk jemi në një mendje dhe po cmendemi ".

Site Buzzfeed ka nisur një studim që në disa orë ka mbledhur pothuajse dy milion vota. Dhe sigurisht, këtu opinionet janë të ndara, edhe pse pjesa më e madhe (1.3 milion, 72 për qind) e sheh të bardhë dhe ari. Edhe shkenca është përpjekur për të dhënë përgjigjen e saj: perceptimi ndryshon në varësi të moshës e shikuesit (ndryshimet kokërdhok në vite), dhe drita që ndriçon atë (për shembull, në mes të ditës ose burim fluoreshente).

Po sipas mendimit tuaj, çfarë ngjyre është fustani?

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067999362945557
array(1) { ["section"]=> string(75) "cfare-ngjyre-ka-ky-fustan-imazhi-qe-po-cmend-miliona-perdorues-ne-bote-4580" }