Çfarë po ndodh në Kosovë? Thaçi kërkon të ndërmerren masa të menjëhershmë kundër terrorizmit

Publikuar tek: rajon, më 16:36 06-11-2017 Çfarë po ndodh në Kosovë? Thaçi kërkon të ndërmerren masa të menjëhershmë kundër terrorizmit

Presidenti i Kosovës ka kërkuar në një thirrje urgjente të ndërmerren masa të menjëhershme për parandalimit e terrorizmit. Këtë kërkesë presidenti e bëri gjatë një takmi me  drejtuesit e institucioneve të rendit dhe sigurisë në Kosovë.

Ndërkohë, mediat kosovare raportojnë se ende nuk është bërë e ditur kjo thirrje e menjëhershme e Thaçit.

Sakaq presidenti ka theksuar se Kosova ka qenë jo vetëm vend i origjinës i ekstremistëve dhe fundamentalistëve, por edhe cak i sulmeve të planifikuara terroriste, kurse falë punës së suksesshme të organeve të rendit e të sigurisë, këto sulme janë parandaluar.


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020473957061768
array(1) { ["section"]=> string(97) "cfare-po-ndodh-ne-kosove-thaci-kerkon-te-ndermerren-masa-te-menjehershme-kunder-terrorizmit-98557" }