Çfarë shkruhej në banderolën gjigante që turqit hapën në stadium në ndeshjen kundër Kosovës

Publikuar tek: sport, më 19:00 12-11-2016 Çfarë shkruhej në banderolën gjigante që turqit hapën në stadium në ndeshjen kundër Kosovës

Gjatë momentit kur luheshin himnet e Turqisë dhe Kosovës në stadiumin e Antalias, tifozët vendas shpalosën një banderolë gjigante me hartën e shtetit të tyre dhe një moment të shkëputur nga grushti i dështuar i shtetit më 15 korrik të këtij viti.

Në banderolë shkruhej: “Dëshmorët nuk vdesin. Atdheu ynë është i pandashëm”, duke iu referuar kështu tentativës për grusht shteti që dështoi pasi populli doli në rrugë kundër ushtrisë. 

Koreografia e tifozëve turq ka tërhequr vëmendjen e shumë mediave sportive.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E pabesueshme, izraelitët të frikësuar për të zbritur në tokë, stërviten në katin e 23-të
Një ndeshje speciale në Antalia, dy vëllezër shqiptarë në dilemë për të zgjedhur Turqinë apo Kosovën »
Article Logic
Execution time: 0.016235113143921
array(1) { ["section"]=> string(97) "cfare-shkruhej-ne-banderolen-gjigante-qe-turqit-hapen-ne-stadium-ne-ndeshjen-kunder-kosoves-59329" }