Chanel, sfilata e parë në Havana të Kubës, njihuni me mashkullin bukurosh, nipin e Fidel Kastros, Tony

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 09:12 04-05-2016 Chanel, sfilata e parë në Havana të Kubës, njihuni me mashkullin bukurosh, nipin e Fidel Kastros, Tony

Një ngjarje e jashtëzakonshme e modës ka ndodhur në Havana të Kubës, ndërsa 50 modele të Chanel nga vende të ndryshme të botës, sfiluan në qendrën e Havanës koleksionin e ri 2016-2017.

Eshtë hera e parë që ndodh një gjë e tillë pas përfundimit të embargos, kur një kompani modelimi zhvillon një sfilatë të tillë. Gjithçka ndodhi pas heqjes së embargos dhe vizitës së presidentit amerikan Barack Obama atje. Karl Lagerfeld që është në drejtim të Chanel që në vitin 1983, tha se koleksioni është inspiruar nga “pasuria kulturore dhe hapja e kubës ndaj botës”. Drejtori i sektorit të modës Bruno Pavlovsky i deklaroi Reuters se autoritetet kubane ishin shumë miqësore.

Ka pasur shumë meshkuj që janë ngjitur në pasarelë, e ndër modelet ikonikë të Chanel, vjen edhe Jean Baptiste, i njohur si Tony Castro, djali i Antonio Castro, dhe nip i liderit supreme Fidel Castro. Ky i fundit, është kthyer menjëherë në një beniamin të Karl Lagerdeld. Por Tony Castro, nuk ka qenë i vetmi ndër meshkujt e bukur që u përzgjodhën.

 chan1.jpgSondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohet kush është vajza që kishte veshur xhinse me qepenat ngritur (Foto)
Kur Ibrahim Rugova ngrihej në këmbë për këtë këngëtare »
Article Logic
Execution time: 0.016404151916504
array(1) { ["section"]=> string(104) "chanel-sfilata-e-pare-ne-havana-te-kubes-njihuni-me-mashkullin-bukurosh-nipin-e-fidel-kastros-tony-39440" }