“Check in”, të rinjtë bashkohen për një tjetër FONDACION BAMIRËSIE

Publikuar tek: aktualitet, më 15:56 13-06-2018 “Check in”, të rinjtë bashkohen për një tjetër FONDACION BAMIRËSIE Foto ilustruese

Shqipëria ka probleme serioze me varfërinë dhe me këtë fakt po përballemi përditë. Por një grup të rinjsh kanë ndërmarrë hapin për të ndërtuar një tjetër fondacion bamirësie.

 

Fondacioni ka si synim të ndihmojë të gjitha familjet të cilat nuk mbulojnë dot shpenzimet e tyre të përditshme, ndërsa emri është vendosur tashmë, nisma do të quhet “Check In”.

Lajmin e ka bërë të ditur Indrit Hoxha, djali i aleatit të Bashës, Fatmir Hoxha që u nda nga jeta vetëm pak kohë më parë. Hoxha është gjithashtu edhe ideatori i këtij organizimi.

POSTIMI:

Kennedy ka thene : “Mos pyet ç’ka bërë vendi yt për ty, por ti për vendin tënd” Me inisiativen time por dhe me mbeshtetjen e nje grupi miqsh te rinj dhe te reja vendosem te krijojme Fondacionin e Bamiresise "Check In" , Shqiperia eshte nje vend ku njerzit kane nevoje tu shtrish doren dhe ti ndihmosh dhe kjo gje nuk te varferon, Cdo dite e nate ne qindra e mijera familje shqiptare pyetja qe behet ne shtepi nuk eshte "cfare kemi per te ngrene" por a kemi bukë te ushqehemi sonte!!! Sa qindra e mijera femije nuk kane mundesi te shkollohen te kene bazen materiale per te qene te barabarte me nxenesit e tjere, sa veta vuajne neper spitalet tona ku nje pjese e mire e medikamenteve mungojne dhe familjaret nuk kane mundesi ti blejne per te shpetuar jeten e njeriut te tyre te shtrenjte,Sa e sa gjysher apo gjyshe ne ngrysje te diellit nuk kane nje çati ku te kalojne jeten, Keto jane vetem A e asaj cka eshte Shqiperia reale, Behu pjese dhe ti bamiresia nuk te varferon.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lëvizje në Policinë Kufitare, zbardhen emrat e SHEFAVE të rinj
Qarkullonte me armë zjarri, në pranga 38 vjeçari (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.0043511390686035
array(1) { ["section"]=> string(70) "check-in-te-rinjte-bashkohen-per-nje-tjeter-fondacion-bamiresie-124254" }