Çiljeta mirënjohëse ndaj Flori Mumajesit, por i zbulon për fansat pseudonimin e rinisë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 19:20 23-08-2016 Çiljeta mirënjohëse ndaj Flori Mumajesit, por i zbulon për fansat pseudonimin e rinisë

Çiljeta Xhilaga, ashtu si Elvana Gjata, ka uruar publikisht mikun e saj Flori Mumajesin, i cili sot feston ditëlindjen.

Çiljeta i shpreh Florit mirënjohjen për të gjithë punën që ai ka bërë në këngët e saj ndër vite. Ajo kujton kohën kur ata ishin adoleshentë dhe mbështesnin njëri-tjetrin pa kushte. Mikesha i ka zbuluar për fansat pseudonimin e Florit në rini, ai thërritej nga miqtë e ngushtë “Piçu”, por nuk ka treguar domethënien e tij.

Postimi i Çiljetës:

Këtë djalin këtu, që sot është bërë kaq i madh, e njoh që kur punonim tek "Radio Stinët"... Ti bëje DJ Florin, ndërsa unë prezantoja këngët e vitit, diku 17 vjet më parë... S'besoj se e ke harruar Arqilenë, pronarin??Kujtoj që të kam bërë edhe një kavie ? dhuratë në ato vite, që nuk jetoi shumë gjat fatkeqsisht ? Si tani i mbaj mend kohët kur vije më ndihmoje në provat e "RinFest", konkursit që bëhej mes gjimnazeve. Ka dhe sa e sa kujtime të tjera ndër vite, kujtime të një shoqërie të pastër, ku parësore ishte dashuria për mik/un/eshën dhe muzikën, në ndryshim nga tani, ku për shkak të interesave është e vështirë të ekzistojnë shoqëritë mes artistëve. Nuk i harroj orët e gjata në "Radio Energy", ku gjithmonë vija me çokollata në studio me vete, por edhe me ide të qarta... Kisha menduar klipin, fabulën, veshjet, madje edhe sandalet i kisha zgjedhur, vetëm kënga na mungonte??. Kam shumë kujtime të bukura me ty "Piçu"... Shumë pak e dinë që një pjesë e jona dikur të thërriste "piçuu". Herën e fundit kur isha në studio tek ty, para një muaji, teksa po kopjonim të gjitha këngët e mia ndër vite, të realizuara nga duart e tua të arta më the: "Tani që po i dëgjoj sa këngë kam bërë për ty, po kuptoj që kam punuar me shumë dashuri"... Dhe unë sot, në ditën tënde të lindjes, doja të të falenderoja nga zemra për çdo këngë që ke punuar për mua. Dashuria dhe pasioni për këngën mos t'u shteroftë kurrë! Vitet do të shkojnë, por ti do të mbetesh gjithmonë shoku im i pakohë, sepse shoqëria e vertet nuk njeh afat ... Edhe 100 vjeç Piçu.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031470060348511
array(1) { ["section"]=> string(91) "ciljeta-mirenjohese-ndaj-flori-mumajesit-por-i-zbulon-per-fansat-pseudonimin-e-rinise-50648" }