'Çmenden' bashkitë, japin pronat publike me qera

Publikuar tek: ekonomi, më 21:08 03-04-2017 'Çmenden' bashkitë, japin pronat publike me qera

Dhënia e tenderave nga bashkitë është rritur masivisht. Kështu Bashkia Mat ka dhënë me qera disa ambjente në të cilat përfshihen trotuare dhe sheshe, të cilat janë pjesë e pronës publike.

Objektet të cilat jepen me qera  janë :‘Kompleksi i lodrave’ dhe ‘Tregu i fruta- perimeve’.

Sipas pasaportës së tenderit, publikuar nga Open Procurement Albania, shpallja e njoftimit për aplikim ka nisur në 20 shkurt 2017.

Fituesi i tenderit do ketë të drejtën të marrë me qera ambjentet e sipërpërmendura për një periudhë kohe 15 vjeçare.

Pasi të shpallen fituesit e tenderave, disa nga hapësirat publike të Bashkisë Mat do të jenë në “pronësi” të qiramarrësve, jo më të qytetarëve. /Newsbomb.al/ 

 

tenderi_12.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015542030334473
array(1) { ["section"]=> string(51) "cmenden-bashkite-japin-pronat-publike-me-qera-73991" }