Çmime të kripura, as në bregdetin e jugut pijet nuk janë më të shtrenjta sesa në Përrenjas

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:34 11-07-2017 Çmime të kripura, as në bregdetin e jugut pijet nuk janë më të shtrenjta sesa në Përrenjas

Një qytetar nga Përrenjasi ka denoncuar në newsbomb.al, rastin ku në një nga lokalet në periferi të këtij qyteti çmimet janë të kripura.

 Në faturë një pije energjike "Redbull" kushton 1000 lekë (të reja), ndërsa kafja 200 lekë. Raste të tilla abuzimesh në vendet bregdetare gjatë sezonit turistik janë raportuar masivisht në media, por që dhe në Përrenjas çmimet janë kaq të kripura, kjo ngjan e pabesueshme.
Ky është realiteti i hidhur i Shqipërisë. /Newsbomb.al/ 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040960788726807
array(1) { ["section"]=> string(95) "cmime-te-kripura-as-ne-bregdetin-e-jugut-pijet-nuk-jane-me-te-shtrenjta-sesa-ne-perrenjas-85724" }