Çoi Egjiptin në Botëror, Salah vlerësohet me çmimin e madh

Publikuar tek: sport, më 23:52 11-12-2017 Çoi Egjiptin në Botëror, Salah vlerësohet me çmimin e madh

Muhamed Salah që pas transferimit të tij të Liverpool ka bërë një super sezon duke shënuar gola dhe dhuruar shumë asiste.

Por jo vetëm kaq, Salah ishte ai që e mori prej dore kombëtaren e tij Egjiptin për ta kualifikuar për në botërorin e Rusisë.

Për të gjitha këto arritje, Salah është vlerësuar si lojtari më i mirë afrikan për vitin 2017-të.

Salah la pas në këtë garë shkon e tij të skuadrës, Sedju Mane dhe sulmuesin e Dortmund, Aubumejang.

Deri më tani Mohamed Salah është shënuesi më i mirë i Premier Ligës me 13 gola.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ka edhe kështu, dëbora e dendur fshehë pikën e penalltisë në ndeshjen e kampionatit gjerman
Drejtori i Partizanit, Olsi Rama: Çfarë s’më pëlqen aspak në futbollin shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.022546052932739
array(1) { ["section"]=> string(64) "coi-egjiptin-ne-boteror-salah-vleresohet-me-cmimin-e-madh-102749" }