Çoi Shqipërinë në FINALEN E MADHE të Eurosong, Jonida Maliqi do këndojë e dyta nesër

Publikuar tek: kulture-art, më 10:05 17-05-2019 Çoi Shqipërinë në FINALEN E MADHE të Eurosong, Jonida Maliqi do këndojë e dyta nesër

Jonida Maliqi do të perfomojë e dyta në rradhë në finalen e madhe të Eurovizionit.

 

Finalja do të mbahet nesër, më 18 maj në Izrael dhe do të transmetohet në të gjitha televizionet e shteteve pjesëmarrëse.

Jonida ia doli mbrëmë ta çojë Shqipërinë në finale me shumë sukses dhe kënga e saj ‘Ktheju Tokës’, është pëlqyer së tepërmi edhe nga të huajt.

I urojmë fat këngëtares shqiptare në finale dhe shpresojmë për një renditje sa më të mirë në fund.

Screenshot_17.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.11154699325562
array(1) { ["section"]=> string(90) "coi-shqiperine-ne-finalen-e-madhe-te-eurosong-jonida-maliqi-do-kendoje-e-dyta-neser-164660" }