Dade - qeverisë: Mos u justifikoni me deklarata për eksodin

Publikuar tek: politike, më 11:15 28-04-2015 Dade - qeverisë: Mos u justifikoni me deklarata për eksodin

Arta Dade flet për shqiptarët që largohen nga Shqipëria e Kosova duke kritikuar qeveritë e të dyja vendeve. Sipas Dades, qeveritë duhet të bëjnë punë konkrete dhe jo të justifikohen me deklarata.

“Qeveritarët të mos justifikohen me deklarata. Qeveritë të krijojnë shpresë tek shqiptarët. Të krijohet klimë pozitive për bizneset. Duhet të kufizohen tentativat për largimet nga vendi. Të dyja qeveritë të punojnë për qytetarët e tyre”, shprehet Dade.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama me deklaratë sfiduese: Veliaj për Tiranën, do bëjë atë që s’u bë për 20 vjet
PS, Gjylameti: Vota e 21 qershorit, votë kundër Bashës. Kraja: Nuk mundet një burrë shteti të tallet me qytetarët »
Article Logic
Execution time: 0.022145986557007
array(1) { ["section"]=> string(61) "dade-qeverise-mos-u-justifikoni-me-deklarata-per-eksodin-9850" }