Dalin çmimet e modeleve të reja të iPhone, ja sa do të kushtojnë

Publikuar tek: bota, më 18:36 31-08-2015 Dalin çmimet e modeleve të reja të iPhone, ja sa do të kushtojnë

Apple nuk do të rrisë kapacitetin e memories në telefonin e ri iPhone 6S dhe çmimi do të jetë po i njëjtë me smartfonët aktual.

Sipas portalit holandez të teknologjisë, TechTastic, iPhone 6S me 16 GB do të kushtojë 699 euro, iPhone 6S në versionin 64 GB do të kushtojë 799 euro dhe versioni 128 GB do të kapë vlerën e 899 euro.

iPhone i ri do të dalë në treg në 9 shtator në Angli dhe SHBA, e pritet që një javë më pas të jetë i disponueshëm në të gjitha dyqanet europiane. Shumë përdorues janë shprehur të zhgënjyer që Apple nuk ka vendosur të rrisë kapacitetin e memories nga versioni më i voglë me 16 GB në të paktën 35 GB.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032160043716431
array(1) { ["section"]=> string(69) "dalin-cmimet-e-modeleve-te-reja-te-iphone-ja-sa-do-te-kushtojne-19609" }