Dalin formacionet e ndeshjes, Ilir Daja i surprizon të gjithë me zgjedhjet në mesfushë

Publikuar tek: sport, më 20:03 28-09-2017 Dalin formacionet e ndeshjes, Ilir Daja i surprizon të gjithë me zgjedhjet në mesfushë

Kur duhen edhe pak minuta nag fillimi i ndeshjes në “Elbasan Arena” mes Skënderbeut dhe Jang Bojs, jan publikuar formaconet zyrtare të skuadrave.

Tej të gjitha pritshmërive trajneri Ilir Daja ka suprizuar me hedhjen në mesfushë të Muzakës dhe lënien jashtë formacionit startues Nimagës. Ndërkohë edhe në sulm Skënderbeu do të jetë pothuajse me katër futbollistë pasi Gazvazaj, Sahiti dhe Xhejms do të jenë në ndihmë të Soue.

Më poshtë formacionet e plota:

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli, Jashanica, Aliti, Mici, Muzaka, Lilaj, Xhejms, Gavazaj, Sahiti, Soue

Trajner: Ilir Daja

Jang Bojs: Von Ballmos, Byrki, Von Bergen, Vytriç, Jos, Abisher, Sanogo, Sulejmani, Shik, Asale, Moumi Ngamaleu

Trajner: Adi Hyter

Gjyqtar: Kevin Blom (Holandë) 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Humbja 3 me 0 përballë PSG, Bayern shkarkon Ançelotin
Skënderbeu nuk shkon më shumë se një barazim në Elbasan »
Article Logic
Execution time: 0.021651983261108
array(1) { ["section"]=> string(91) "dalin-formacionet-e-ndeshjes-ilir-daja-i-surprizon-te-gjithe-me-zgjedhjet-ne-mesfushe-94059" }