Dalin formacionet, Kosova hidhet në sulm përballë Islandës

Publikuar tek: sport, më 19:22 09-10-2017 Dalin formacionet, Kosova hidhet në sulm përballë Islandës

Mbrëmjen e sotme në stadiumin "Laugardalsvöllur" të Reykjavikut, luhet ndeshja e fundit eleminatore për Kosovën në këtë eksperiencë të parë për kualifikuese të një kompeticioni madhor.

Kosova në të gjitha ndeshjet e luajtura deri më sot ka rritur të marrë vetëm 1 pikë. Ndërsa Islanda është kryesuse e grupit dhe mbrëmjen e sotme do të tentojë të presë një biletë direkt për në botëror.

Për këtë ndeshje trajneri i Kosovës Bunajki ka preferuar të hedhë një formaciom më shumë ofensiv, me Rashicën, Nuhiun dhe Celiën që do të mendojnë për të shënuar golat.

Islanda në letër duket më e kujdeshme por vetëm fusha do e tregojë se cili do të jetë pozicionimi i vërtetë dhe si do të përfundojë përballja./newsbomb.al

Screenshot_16.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dalin formacionet zyrtare, surpriza dhe rikthime të bujshme, Italia e gjitha në sulm
Emocionuese, një stadium i tërë thërret emrin e tij, Lorik Cana i jep lamtumirën futbollit »
Article Logic
Execution time: 0.0040938854217529
array(1) { ["section"]=> string(63) "dalin-formacionet-kosova-hidhet-ne-sulm-perballe-islandes-95297" }