Dalin FOTOT e restaurimit të Xhamisë së Et’hem Beut, ja urimi i Ramës për myslimanët

Publikuar tek: aktualitet, më 07:16 17-05-2018 Dalin FOTOT e restaurimit të Xhamisë së Et’hem Beut, ja urimi i Ramës për myslimanët Xhamia e Et'hem Beut ne Tirane

Duke nisur që nga dita e djeshme, ka filluar muaji i bekuar i Ramazanit.

Mëngjesin e sotëm kryeministri Edi Rama, ka postuar foto e restaurimit të Xhamisë së Et’hem beut në Tiranë, duke uruar gjithë besimtarët myslimanë për një agjerim të lehtë.

“Mirëmëngjes, dhe me këto foto nga kantieri i restaurimit të Xhamisë së Et’hem Beut në Tiranë, pjesë e programit “Rrugët e Besimit” që mundeson restaurimin e objekteve të Kultit si pjesë e zhvillimit të Turizmit Kulturor, ju uroj të gjithë qytetarëve myslimanë agjërim të lehtë”, shkruan Rama në postimin e tij.

32722982_10155813665276523_237939049304686592_n.jpg32785928_10155813665236523_7400054842271465472_n.jpg

32832700_10155813664616523_1127569051392933888_n.jpg

32678496_10155813664511523_600498305574633472_n.jpg

32582823_10155813664591523_7295365061676105728_n.jpg

32661387_10155813664546523_7085402995545866240_n.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tenton të futet në Gjermani, shqiptari e pëson keq, ajo që i gjejnë në pasaportë e “fundos”
“Le lene” përsëri në Shqipëri, historia e Margaritës trondit italianët: 13 vjeçarja fejohet nga familja »
Article Logic
Execution time: 0.039038181304932
array(1) { ["section"]=> string(90) "dalin-fotot-e-restaurimit-te-xhamise-se-et-hem-beut-ja-urimi-i-rames-per-myslimanet-121057" }