Dalin shifrat: Kjo është makina më e vjedhur në Itali (Foto)

Publikuar tek: rajon, më 17:35 11-07-2018 Dalin shifrat: Kjo është makina më e vjedhur në Itali (Foto)

Çdo ditë në Itali vidhen 274, nga të cilat 164 zhduken për të mos u gjetur më kurrë.

Autoritetet italiane kanë publikuar sot shifrat e makinave të vjedhura për vitin 2017, dhe sigurisht që dorë kanë edhe skifterët.

Por çfarë makinash preferojnë të vjedhin hajdutët në Itali?

Lista është e ndarë në dy kategori; vetura dhe fuoristrada:

Fiat Panda rezulton të jetë makina më e vjedhur në kategorinë e veturave, me plot 9,352 të vjedhura gjatë 2017-ës.

E dyta në listë është Fiat Punto me 7,117 të vjedhura dhe Fiat 500, me 6,848 të vjedhura. Pa frikë mund të thuhet se pronarët e makinave Fiat janë më të pafat dhe më të rrezikuarit në Itali.

Sa i përket kategorisë së makinave më të vjedhura fuoristradë listën e kryeson Nissan Qashqai me 656 të vjedhura vetëm gjatë 2017-ës.

Në vend të dytë është KIA Sportage me 429 të vjedhura dhe Range Rover Sport me 399.

Sipas të dhënave, në krahasim me vitin e kaluar ka patur një rënie të lehtë të numrit të makinave te vejdhura. Ajo që bie në sy është përdorimi gjithnjë e më i madh i pajisjeve të teknologjisë së lartë nga hajdutët për të kryer vjedhjet.

wefw3f3f3f.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024091005325317
array(1) { ["section"]=> string(64) "dalin-shifrat-kjo-eshte-makina-me-e-vjedhur-ne-itali-foto-127566" }