Dalin shifrat: Kjo është makina më e vjedhur në Itali (Foto)

Publikuar tek: rajon, më 18:35 11-07-2018 Dalin shifrat: Kjo është makina më e vjedhur në Itali (Foto)

Çdo ditë në Itali vidhen 274, nga të cilat 164 zhduken për të mos u gjetur më kurrë.

Autoritetet italiane kanë publikuar sot shifrat e makinave të vjedhura për vitin 2017, dhe sigurisht që dorë kanë edhe skifterët.

Por çfarë makinash preferojnë të vjedhin hajdutët në Itali?

Lista është e ndarë në dy kategori; vetura dhe fuoristrada:

Fiat Panda rezulton të jetë makina më e vjedhur në kategorinë e veturave, me plot 9,352 të vjedhura gjatë 2017-ës.

E dyta në listë është Fiat Punto me 7,117 të vjedhura dhe Fiat 500, me 6,848 të vjedhura. Pa frikë mund të thuhet se pronarët e makinave Fiat janë më të pafat dhe më të rrezikuarit në Itali.

Sa i përket kategorisë së makinave më të vjedhura fuoristradë listën e kryeson Nissan Qashqai me 656 të vjedhura vetëm gjatë 2017-ës.

Në vend të dytë është KIA Sportage me 429 të vjedhura dhe Range Rover Sport me 399.

Sipas të dhënave, në krahasim me vitin e kaluar ka patur një rënie të lehtë të numrit të makinave te vejdhura. Ajo që bie në sy është përdorimi gjithnjë e më i madh i pajisjeve të teknologjisë së lartë nga hajdutët për të kryer vjedhjet.

wefw3f3f3f.jpg

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Po ndryshohen kufijtë me Shqipërinë”, opozita greke reagon ashpër pas deklaratës së Johannes Hahn
»
Article Logic
Execution time: 0.021244049072266
array(1) { ["section"]=> string(64) "dalin-shifrat-kjo-eshte-makina-me-e-vjedhur-ne-itali-foto-127566" }