Dalja e testit të matematikës, Boçi sulmon Nikollën: Dita e gjykimit po vjen!

Publikuar tek: politike, më 17:37 13-06-2018 Dalja e testit të matematikës, Boçi sulmon Nikollën: Dita e gjykimit po vjen!

Deputeti i Partisë Demokratike, Luçiano Boçi përmes një statusi në rrjetet sociale, sulmon ministren e Arsimit Lindita Nikola pasi thirrjes që i bëri prokurorisë për të hetuar daljen e testit të matematikës te maturantët përpara provimit.

Boçi thotë se përgjegjëse është ministrja Nikolla, jo vetëm për daljen e tezës, por edhe për shkatërrimin e sistemit të arsimit në vend.

Reagimi i plotë i deputetit demokrat:

Ministrja e vënë prej kohësh nën akuzë për grabitjen e të dhënave personale të nxënësve dhe të prindërve për qëllime të ngushta politike, thërret sot në ndihmë prokurorinë për interesa personale.

Në detyrën si ligjvënës ne mbrojmë interesin publik dhe qytetar dhe interesi i fëmijëve tanë është interesi më i lartë.

Në emër të tij ne kemi denoncuar dhe do të denoncojmë publikisht çdo rast abuzimi, shkelje të ligjit dhe shpërfillje ndaj mundit, sakrificës dhe djersës së tyre.

Ministrja e di mirë se është ajo vetë përgjegjësja kryesore si titullare e institucionit, e daljes dhe qarkullimit të testeve të maturës shtetërore.

Ministrja mban përgjegjësi të plotë ligjore që testi u fotografua në sallë dhe u shpërnda nëpërmjet telefonit, te ndaluar sipas ligjit.

Ministrja e di mirë se ështē ajo përgjegjësja që ka degraduar Maturën në mall online dhe ka shkelur me këmbë punën disa vjeçare të nxënësve e prindërve.

Është ajo që trafikon testet e maturantëve për të mbuluar shkatërrimin që ka mbjellë në arsim.

Është ajo që e ka shndërruar arsimin në një magazinë pa inventar nxënësish, ku nuk fiton më i miri, më i përgaturi, por më i shkathti e i shpejti.

Është ajo dhe Rama i saj që tallen çdo ditë me maturantët, rininë e prindërit e tyre, me të ardhmen e shpresën e tyre.

Përgjegjësit ligjorë dhe moralë të kësaj katrahure janë Rama dhe Nikolla.

Më mirë të kishe heshtur zonja Ministre!

Dita e gjykimit po afron....!

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Salianji në shtëpitë e të arrestuarve të Rrugës së Kombit, leksione politike në mes të skamjes (VIDEO)
E quajti Julia Roberts, Vokshi i përvishet Ballës: E mendon veten PADRON, Arlekini i Ramës »
Article Logic
Execution time: 0.024272918701172
array(1) { ["section"]=> string(81) "dalja-e-testit-te-matematikes-boci-sulmon-nikollen-dita-e-gjykimit-po-vjen-124256" }