Dalja e Vjosës nga shtrati, Gjiknuri në Vlorë thirrje banorëve: Jeta juaj është në rrezik, bashkëpunoni për evakuim

Publikuar tek: aktualitet, më 13:28 01-12-2017 Dalja e Vjosës nga shtrati, Gjiknuri në Vlorë thirrje banorëve: Jeta juaj është në rrezik, bashkëpunoni për evakuim

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjisë, Damian Gjiknuri ka vizituar nga afër zonat e përmbytura në Vlorë, ku më problematike paraqitet zona e lumit Vjosë.

Gjatë inspektimit në këto zonat, minsitri është shprehur se situata paraqitet mjaft e vështirë dhe se po merren masa.

Ndërsa më tej shtoi se lumi Vjosë ka nisur të dalë nga shtrati dhe është e rëndësishme theksoi ai edhe njëherë që të merren masa të menjëhershme për rreziqet që kanosen.

“Lumi Vjosë është duke dalë nga shtati. E rëndësishme është që qytetarët të bashkëpunojnëë me autoritetet për evakuim, pasi u rrezikohet jeta. Tani ne do të bëjmë mbledhjen e Shtabit të Emegjencave në Prefekturën e Vlorës”, ka deklaruar Gjiknuri, për news24.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019061803817749
array(1) { ["section"]=> string(119) "dalja-e-vjoses-nga-shtrati-gjiknuri-ne-vlore-thirrje-banoreve-jeta-juaj-eshte-ne-rrezik-bashkepunoni-per-evakuim-101516" }