Dasma mbretërore në Suedi, Princi Carl Philip martohet me ish-modelen Sofia Hellqvist (Video)

Publikuar tek: bota, më 07:06 14-06-2015

Princi i Suedisë, Carl Philip ka kurorëzuar me një ceremoni madhështore në Pallatin Mbretëror të Stokholmit dashurinë e tij më me ish-modelen e famshme 30 vjeçare, Sofia Hellqvist. Princi 36-vjeçar gati sa nuk shpërtheu në lot kur i dha Sofias puthjen e parë si një çift i martuar.

30-vjeçares, të cilës iu dha zyrtarisht titulli, Princeshë Sofia e Suedisë, Dukesha e Varmlandit, dukej mahnitëse me fustanin e saj të bardhë dhe kurorën.

Mijëra dashamirës u rreshtuan në rrugët për të parë eventin, pavarësisht se në  sondazhe thuhet se popullariteti i familjes Mbretërore Suedeze është zbehur. Ata brohorisnin si Zonja.Hellqvist, një 30-vjeçare e zakonshme, u bë një princeshë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025821924209595
array(1) { ["section"]=> string(96) "dasma-mbreterore-ne-suedi-princi-carl-philip-martohet-me-ish-modelen-sofia-hellqvist-video-13509" }