David Bowie dominon fituesit e “British Awards 2017”, ja lista e artistëve më të votuar

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 10:02 23-02-2017 David Bowie dominon fituesit e “British Awards 2017”, ja lista e artistëve më të votuar

Kompeticioni i famshëm i muzikës më të mirë ndërkombëtare “British awards 2017” ka ndarë çmimet e mëdha për artistët që janë votuar, për muzikën më të mirë të vitit të fundit.

Futuesi që kryesoi listën e trofeve këtë vit ishte David Bowie. Ai u nderua me dy çmime të mëdha në veprimtarinë e këtij viti, ndërsa Beyonce, Little Mix, Drake dhe një pjesëtarë i panjohur i Rag'n'Bone Man gjithashtu mori një trofe.

Mëposhtë gjeni listën e fituesve dhe nominimet përkatëse:

Këngëtari britanik më i mirë mashkull- David Bowie

Albumi i vitit- David Bowie

Këngëtarja britanike më e mirë femër-Emeli Sandé

Grupi më i mirë-The 1975

Artisti ndërkombëtar më i mirë -Drake

Artistja ndërkombëtare më e mirë- Beyonce

Kënga më e mirë angleze në rang ndërkombëtar-Adele

Klipi britanik më i mirë- One Direction me këngën “History”

Grupi më i mirë ndërkombëtar-A Tribe Called Quest


Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030896902084351
array(1) { ["section"]=> string(90) "david-bowie-dominon-fituesit-e-british-awards-2017-ja-lista-e-artisteve-me-te-votuar-69660" }