De Biasi: Shqipëria nuk frikë askënd

Publikuar tek: sport, më 20:07 25-03-2016 De Biasi: Shqipëria nuk frikë askënd

Trajneri i Kombëtares Shqiptare Gianni De Biasi, ka folur sot pasdite përpara mediave të interesuara për ndeshjen Austri-Shqipëri që do të luhet nesër në "Hernst Hapel" të Vienës.

Në fjalën e tij, De Biasi ka shprehur besimin te ekipi që drejton, duke theksuar se Shqipëria nuk ka frikë nga askush.

"Ne do të luajmë me kujdes, si në eliminatore. Nuk kemi frikë askënd. Ne kemi lënë pas edhe ekipe të forta në grupin tonë eliminator"- përfundoi trajneri i Kombëtares Shqiptare.

Tre ditë më vonë, Shqipëria do luaj ndeshjen e dytë miqësore kundër Luksemburgut.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bota e futbollit kujton Johan Cruyff, njeriun që ndryshoi futbollin
Atletiko dhe Leverkusen, në garë për Elseid Hysajn »
Article Logic
Execution time: 0.018230199813843
array(1) { ["section"]=> string(41) "de-biasi-shqiperia-nuk-frike-askend-36017" }