Debat në Durrës, LSI bashkon votat me PD, hedhin poshtë kërkesën e PS për taksën e ujit

Publikuar tek: politike, më 11:53 02-12-2015 Debat në Durrës, LSI bashkon votat me PD, hedhin poshtë kërkesën e PS për taksën e ujit

Debat në Këshillin Bashkiak të Durrësit për paketën fiskale të vitit 2016.

Pas debatit të ashpër LSI ka bashkuar votat me PD duke rrëzuar kërkesën e PS për rritjen e çmimit për taksën e ujit të pishëm në masën 20%. Lëvizja Socialiste për Integrim dhe Partia Demokratike ishin kundër këtij prpozimi dhe votuan për shtyrjen e vendimit.

Sakaq, taksa mbi ndërtesat në paketën e re fiskale të miratuar në Këshillin Bashkiak, ulet në masën 30% .

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përfundon takimi mes Ramës dhe Metës në Kryesinë e Kuvendit
Meta përshëndet vendimin e NATO-s për Malin e Zi: Historik »
Article Logic
Execution time: 0.026798009872437
array(1) { ["section"]=> string(91) "debat-ne-durres-lsi-bashkon-votat-me-pd-hedhin-poshte-kerkesen-e-ps-per-taksen-e-ujit-26775" }