Debat në fshatin e Perusë, viçi me dy koka shenjë e Zotit apo vepër e Djallit?

Publikuar tek: bota, më 10:33 20-08-2015

Një fshat i vogël në Peru, jo vetëm që ka pritur qindra vizitorë kurioz ditët e fundit, por komuniteti i lokal është përfshirë në një debat të thellë.

Kjo për shkak të lindjes së një viçi me dy koka që i ka ndarë banorët në dy pjesë, ata që besojnë se viçi është një krijesë mitike dhe një shenjë e mirë nga Doti, dhe nga ana tjetër, ata që mendojnë se viçi është vepër e Djallit dhe paralajmërim për “gjëmën” që mund të vijë.

Por veterineri lokal beson se lindja e rrallë e viçit me dy koka, është një defekt i shkaktuar si pasojë e përdorimit të antibiotikëve gjatë periudhës së shtatëzanisë të lopës.

Por pavarësisht debatit, kafsha e gjorë nuk mundet të ushqehet vetë, pasi nuk qëndron dot në këmbë për shkak të peshës së madhe të dy kokave.

sdfsdfsdfs.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02358603477478
array(1) { ["section"]=> string(82) "debat-ne-fshatin-e-peruse-vici-me-dy-koka-shenje-e-zotit-apo-veper-e-djallit-18774" }