Debatet në Kuvend, Meta thërreth Konferenca e Kryetarëve: Shtyhet votimi i pr/ligjit për Turizmin

Publikuar tek: politike, më 10:50 23-07-2015 Debatet në Kuvend, Meta thërreth Konferenca e Kryetarëve: Shtyhet votimi i pr/ligjit për Turizmin Ilir Meta

Debate të ashpra në Kuvend janë zhvilluar mes deputetëve për projektligjin mbi turizmin.

Opozita nuk pranonte në rendin e ditës të këtij projektligji duke kërkuar shtyrjen e votimit të shtator. Paloka e cilësoi situatën si qesharake e ndërsa dëshmitë e deputetëve të rreme pasi sipas tij, ligji nuk është kaluar nen për nen.

Pas kësaj kreu i Kuvendit Meta është detyruar të thërrasë  Konferencën e Kryetarëve që ka vendosur shtyrjen e votimit për projektligjin e Turizmit. Meta tha se vendimi u mor me konsesus të plotë dhë bëri me dije se të hënën do të ketë një seancë të posaçme për të diskutuar mbi këtë projektligj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fuga i përgjigjet Ramës: S’jap mësime në 7 universitete dhe s’marr rryshfet, por mendoj se ligji është antikushtetues
Majko në Parlament për Tahirin: Ministri i Brendshëm shkelës i vazhdueshëm i ligjit »
Article Logic
Execution time: 0.021549940109253
array(1) { ["section"]=> string(101) "debatet-ne-kuvend-meta-therreth-konferenca-e-kryetareve-shtyhet-votimi-i-pr-ligjit-per-turizmin-16821" }