Debati i dy kryeministrave, seicili flet në gjuhën e tij por ja si do kuptohen (Video)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 18:55 31-08-2015

Debati që do të transmetohet sot në orën 21:00 në Shqipëri, Kosovë, Maqedoni dhe Serbi me dy të ftuar të veçantë, kryeministrat më të përfolur të Ballkanit, Rama dhe Vuçiç pritet të arrijë rekorde shikueshmërie.

Por përtej kësaj, një detaj i veçantë është edhe fakti se kryeministrat do të flasin në gjuhën e tyre, pavarësisht se janë njohës të disa gjuhëve të tjera, përfshi edhe anglishten që është gjerësisht e kuptueshme.

Për tu marë vesh me njëri-tjetrin, ka menduar teknika e emisionit Okruzenje duke iu mundësuar atyre përkthyes për gjuhët përkatëse, ndërsa që dy kryeministrat të kuptohen nga publiku i gjerë, emisioni është transkriptuar dhe titruar.

LEXO EDHE: Debati i sotëm Rama-Vuçiç, ja çfarë kanë thënë kryeministrat: Jemi dy vendet më të mëdha në Ballkan

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Grupi shurupi”, tre fëmijët e Ilir Metës dhe djali i Gjebresë, bashkë te Gjiri i Lalsit
Informaliteti? Do shkriheni gazit me shënimet e bizneseve nëpër qepena (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.014790058135986
array(1) { ["section"]=> string(89) "debati-i-dy-kryeministrave-seicili-flet-ne-gjuhen-e-tij-por-ja-si-do-kuptohen-video-19616" }