Debati për Prek Calin, ish-deputeti bën një thirrje të guximshme: Ngrihuni të gjithë malësorë e veriorë…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:02 18-09-2017 Debati për Prek Calin, ish-deputeti bën një thirrje të guximshme: Ngrihuni të gjithë malësorë e veriorë…

Pas shembjes së shtëpisë së heroit Prek Cali në Vermosh të Shkodrës, vjen thirrja e guximshme e ish-deputetit Eduart Ndocaj për të gjithë veriorët.

Ai apelon për ngritjen e një shtatore të heroit shkodranë në zonën e Tamarës dhe sheshin ta njohin me emrin “Prek Cali”.   

“Propozim: ju bej thirrje te gjithe malesoreve, verioreve e shqiptareve patritote qe s'kane lidhje me Komunizmin te ndermarrim nismen per te ndertuar nje shtatore te Prek Calit, ne permasat e tij reale dhe te vendoset ne Tamare.  Po ashtu sheshi ku te vendoset shtatorja te quhet sheshi Prek Cali. 
Eshte minimumi qe mund te behet per kete patriot e atdhetar te madhe!”, shkruan Ndocaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024243831634521
array(1) { ["section"]=> string(107) "debati-per-prek-calin-ish-deputeti-ben-nje-thirrje-te-guximshme-ngrihuni-te-gjithe-malesore-e-veriore-92766" }