Dëbora vështirëson qarkullimin në këtë aks, Policia: Nuk lejohet kalimi pa zinxhirë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:37 13-02-2018 Dëbora vështirëson qarkullimin në këtë aks, Policia: Nuk lejohet kalimi pa zinxhirë

Rreshjet e papritura të dëborës kanë shkaktuar bllokimin e aksit rrugor Prrenjas - Qafë Thanë.

Të papërgatitur, një pjesë e madhe e automjeteve janë bllokuar për shkak të mungesës së zinxhirëve, çka e bën të rrezikshme dhe në disa raste të pamundur lëvizjen në Qafë Thanë.

Për këtë arsye policia ka marrë masa duke lejuar kalimin e vetëm atyre mjeteve të pajisura me zinxhirë. Për shkak të mungesës së zinxhirëve, dhjetra mjete janë bllokuar duke krijuar radhë që shkon deri në një kilometër.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gomonia dhe makina e mbytur në Vlorë, policia drejt zbardhjes së ngjarjes, identifikon autorët
I dogjën 'Benzin' në mes të qytetit, flet biznesmeni nga Vlora: Ja për çfarë dyshoj »
Article Logic
Execution time: 0.0048689842224121
array(1) { ["section"]=> string(88) "debora-veshtireson-qarkullimin-ne-kete-aks-policia-nuk-lejohet-kalimi-pa-zinxhire-110130" }