Dedikim nënës për ditëlindje, ja çfarë i shkruan gazetarja…

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:15 16-02-2016 Dedikim nënës për ditëlindje, ja çfarë i shkruan gazetarja… Aulona me nënën e saj

Aulona Musta gazetarja e emisionit “Thumb”, në profilin e saj në ‘’Instagram’’ ka bërë një dedikim, nëpërmjet të cilit i uron ditëlindjen nënës së saj.

Ja cilat janë fjalët që ajo zgjedh për të uruar nënën e saj:

“E shtrenjta ime...gëzuar ditëlindjen! Të të them që je mami më e mira në botë, nuk do të bënte aspak çudi sepse cilado nënë e tillë është për fëmijën e saj. Të të them sa shumë të dua, edhe kjo është një gjë shumë normale, çdo fëmijë e do nënën e tij. Ajo që unë nuk do të rresht kurrë së bëri është të të falenderoj për çdo sekondë të jetës tënde që më je dedikuar mua dhe do të lutem që këto sekonda të zgjasin sa më shumë, sepse unë pa ty nuk do të isha kjo që jam dhe jam e sigurt që për sa më shumë kohë të të kem pranë, aq më me vlerë do jenë ditët, muajt, jeta ime. Ti je bekim për këdo që të ka pranë vetes.

Në këtë botë, unë nuk kam njohur qoftë edhe një njeri të vetëm të të afrohet për së largu për të gjitha vlerat që ti ke si femër, si bashkëshorte, si nënë, si vajzë, si bashkëpunotore, por mbi të gjitha si NJERI. E di që këto fjalë duken të ekzagjeruara për ata që nuk të njohin, por unë i them me krenari dhe sigurinë më të plotë, sepse jam e bindur që kush të njeh jo vetëm që më jep të drejtë, por edhe do shtonte shumë të tjera nga vetja. Ke qenë dhe do mbetesh shembulli im në jetë, edhe pse nuk do arrije dot kurrë të jem as sa gjysma jote!

Të dua pa fund! Faleminderit për çdo gjë që ke bërë dhe vazhdon të bësh për mua!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0064461231231689
array(1) { ["section"]=> string(63) "dedikim-nenes-per-ditelindje-ja-cfare-i-shkruan-gazetarja-32733" }