Dedikimi i pazakontë dhe emocionues i Flutura Açkës për të birin

Publikuar tek: fcb-bomb, më 08:32 24-05-2016 Dedikimi i pazakontë dhe emocionues i Flutura Açkës për të birin

Është i pazakontë për foton e përzgjedhur nga shkrimtarja.  Flutura Açka nuk ka zgjedhur ndonjë foto të të birit por këtë ku, në pluhurin e një makine shkruhet emri i tij “Jerin”.

Shkrimtarja thotë se me të, edhe pluhuri i është dukur i bukur duke emocionuar gjithkënd me këto fjalë.

“Edhe 100, Bir, të priftë e mbara! Me ty, edhe pluhuri më është dukur i bukur, dhe largësitë me pérmasën e mendimit, dhe Holanda një Atdhe sa Shqipëria. Qenie që sheh, por më shumë ndien, që prek, por më shumë përkëdhel, që qesh, por më shumë gurgullon, që di të shohësh në sy, që di te bësh ndjesë, dhe pse një arkitekturë prej qelizash pafajësie. Ktheje mençurine në mirësi dhe të të vijë era Njeri!”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025920867919922
array(1) { ["section"]=> string(70) "dedikimi-i-pazakonte-dhe-emocionues-i-flutura-ackes-per-te-birin-41322" }