Degjeneron në dhunë protesta e mësuesve, 6 të vrarë

Publikuar tek: bota, më 12:46 20-06-2016 Degjeneron në dhunë protesta e mësuesve, 6 të vrarë

Të paktën 6 persona kanë mbetur të vrarë si pasojë e përleshjeve mes mësuesve dhe policisë gjatë një proteste.

Ngjrja ka ndodhur në Oaxaca, në Meksikën jugore ku si pasojë e degjinerimit të protestës në dhunë kanë mbetur të plagosur gjithashtu edhe 50 persona të tjerë.

Sipas autoriteteve meksikane policia ishte duke bërë përpjekje për të larguar protestuesit gjë që ka përfunduar në mënyrë tragjike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.040575981140137
array(1) { ["section"]=> string(56) "degjeneron-ne-dhune-protesta-e-mesuesve-6-te-vrare-44064" }