Deklarata “bombë”, ambasadori Lu takon me urgjencë Berishën

Publikuar tek: politike, më 11:46 22-04-2016 Deklarata “bombë”, ambasadori Lu takon me urgjencë Berishën

Fill pas deklaratës “bombë” të ish kryeministrit Sali Berisha ditën e djeshme nga Kuvendi, ku bëri thirrje për armatosje civile, ambasadori amerikan Donald Lu e ka thirrur në takim.

Takimi ka nisur prej disa minutash dhe nuk dihet sa do të zgjasë por mendohet se në thelb të këtij takimi është pikërisht deklarata e Berishës që u pasqyrua edhe në mediat ndërkombëtare.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zëdhënësia e PD, Zhupa: Do të anulojmë planin klientelist të Ramës për stadiumin dhe kullën e betonit
Analisti i ‘’FT’’ darkon me Ramën dhe rrëfen çfarë i tha kryeministri: Ai më shikon mua sikur të jem i çmendur »
Article Logic
Execution time: 0.017887115478516
array(1) { ["section"]=> string(62) "deklarata-bombe-ambasadori-lu-takon-me-urgjence-berishen-38355" }