Deklarata e fortë: Etilda Gjonaj në qeli Aldo Bares

Publikuar tek: barometri, më 09:35 14-03-2018 Deklarata e fortë: Etilda Gjonaj në qeli Aldo Bares Foto ilustruese, Burgu i Peqinit

Pas vizitës së ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj në burgun e Peqinit, ka ardhur dhe reagimi i parë nga ana e Partisë Demokratike.

Deputeti Flamur Noka me anë të një postimi ka ironizuar vizitën e ministres në qelinë e Aldo Bares që vuan prej vitesh dënimin në ambjentet e këtij institucioni.

Noka ka ngritur një mori pyetjesh për këtë vizitë që sipas tij duket e dyshimtë.
“Ministrja e drejtësisë sot zhvilloi një vizitë në burgun e sigurisë së lartë në Peqin .Dhe çuditërisht i shkon në qeli Aldo Bares. Të jetë vallë rastësi apo e planifikuar ???Çfarë mesazhi po përpiqet të përcjellë ministrja me këtë vizitë???”- ka shkruar Noka në Facebook.

REAGIMI I PLOTË:

Ministrja e drejtesise sot zhvilloi nje vizite ne burgun e sigurise se larte ne Peqin .Dhe çuditerisht i shkon ne qeli Aldo Bares. Te jete valle rastesi apo e planifikuar ???Cfare mesazhi po perpiqet te percjell ministrja me kete vizite ??? A po shantazhon dike Edi Rama duke i cuar ministren Aldo Bares? Si shpjegohet nje ndjeshmeri e tille e Edi Rames per kushtet e Aldo Bares kur nderkohe nuk ja ndjeu fare dhe i flaku me nje te rene te lapsit 26 mije familje qe nuk kane as buke per femijet ...A e pate se si ministrja lumturohej kur kreret e bandes Lushnjes flisnin me gjuhen e Edi Rames????A tregon ky kontrast se Edi Rama nuk eshte Kryeminister i shqiptareve por i bandave dhe krimit ??

Aldo Bare apo kreu i “Bandës së Lushnjes”, vuan dënimin në burgun e Peqinit pas një sërë akuzash për vrasje.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025736093521118
array(1) { ["section"]=> string(57) "deklarata-e-forte-etilda-gjonaj-ne-qeli-aldo-bares-113198" }