Deklarata e frikshme: Kur mafiozët lihen rrugëve, bashkë me hetimin fillojnë vrasjet

Publikuar tek: politike, më 20:25 21-10-2017 Deklarata e frikshme: Kur mafiozët lihen rrugëve, bashkë me hetimin fillojnë vrasjet

Një deklaratë tepër të frikshme ka bërë kreu i Departamentit për Politikën e Jashtme në Partinë Demokratike, Kreshnik Çollaku.

“Kur mafiozët lihen rrugëve...bashkë me hetimin fillojnë vrasjet !!’, shkruan Çollaku në Facebookun e tij, një deklaratë shokuese që vjen në një kohë kur Këshilli për Mandatet përfundoi mbledhjen me dy vendim për Saimir Tahirin.

Kjo deklaratë e zyrtarit të PD-së nënkupton më të keqen, gjatë kohës që prokuroria do vijojë hetimet.

Ky i fundit me shumë gjasa do hetohet por nuk do të arrestohet. Në një status tjetër ai thotë se “Deputetet që mbrojtën Tahirin, dekonspirojnë deshmitaren e prokurorisë, u shesin emrin dhe deshminë portaleve. E bëjnë dhe pasi kanë nënshkruar deklaratën e ruajtjes sësekretit. Mafia”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Efektivja e policisë që dëshmoi për ‘lidhjen’ e Tahirit me Habilajt, është marrë në mbrojtje
‘Njeriu i ngjalave Rama-Meta’, Berisha: Katër orë me Ramën! Koka: Doktor, jam me gruan (FOTO EKSKLUZIVE) »
Article Logic
Execution time: 0.20200991630554
array(1) { ["section"]=> string(88) "deklarata-e-frikshme-kur-mafiozet-lihen-rrugeve-bashke-me-hetimin-fillojne-vrasjet-96733" }