Deklarata e PD, reagon Bashkia: Basha që drejtonte qytetin nga Holanda nuk pati guximin të marrë këto masa

Publikuar tek: politike, më 14:35 04-01-2016 Deklarata e PD, reagon Bashkia: Basha që drejtonte qytetin nga Holanda nuk pati guximin të marrë këto masa

Bashkia e Tiranës ka reaguar pas delkaratës së anëtarit të Këshillit Bashkiak të Tiranës, Fabian Topollaj, lidhur me rritjene  çmimit të biletës me 10 lekë dhe ndryshimet në paketën fiskale 2016.

Në reagimin e saj Bashkia e Tiranës thotë se këto janë masa q ëish-kryetari i saj, Lulzim Basha, nuk pati guximin t’i marrë. Sipas Bashkisë është miratuar mosrritja e çmimit të biletës por indeksimi që është një masë e detyrueshme me ligj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028916120529175
array(1) { ["section"]=> string(110) "deklarata-e-pd-reagon-bashkia-basha-qe-drejtonte-qytetin-nga-holanda-nuk-pati-guximin-te-marre-keto-masa-29121" }