Deklarata e Ramës për tarifat, qytetari i kthehet keq kryeministrit: Ti e ke firmosur

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:30 05-12-2018 Deklarata e Ramës për tarifat, qytetari i kthehet keq kryeministrit: Ti e ke firmosur

Vetëm pak çaste më parë kryeministri Edi Rama në një reagim për protestën e studentëve në Tiranë dhe Elbasan u shpreh se tarifat nuk i përcakton ministria por universiteti.

'Thjesht e vërteta: 1.Tarifat s'i përcakton ministria po universiteti 2.Asnjë tarifë s'është rritur nga 2014 3.VKM për tarifën e mbetësve është kërkuar nga universitetet 4.Efekti i VKM nis vitin tjetër 5.Ministrja u ka sugjeruar sot universiteteve të konsiderojnë rishikimin e VKM', shkruante Rama në Tëitter.

Por një qytetar i është kthyer keq Ramës, teksa shprehet se universitetet thonë të kundërtën.

Gjithashtu qytetari ia përplas në fytyrë Ramës faktin se univeristetet nuk mund të marrin asnjë vendim pa u miratuar nga ai.

'1.Ndërkoh që në unversitetet tona thuhet e kundërta 2. Ti je personi i cili e ka firmosur', i shkruan qytetari kryeministrit.

sdg.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « PD, mos iu qas kësaj proteste! 
»
Article Logic
Execution time: 0.020013809204102
array(1) { ["section"]=> string(90) "deklarata-e-rames-per-tarifat-qytetari-i-kthehet-keq-kryeministrit-ti-e-ke-firmosur-144044" }