Dekoratat, titujt e nderit dhe medaljet, ja cilëve komunistë do t’u hiqen

Publikuar tek: politike, më 12:51 22-12-2015 Dekoratat, titujt e nderit dhe medaljet, ja cilëve komunistë do t’u hiqen Nexhmije Hoxha

Dje Taulant Balla depozitoi në Kuvend amendamentet për medaljet e dekoratat, duke parashikuar heqjen e dekoratave, medaljeve dhe titujve të nderit për komunistët.

Një tërmet të vërtetë në kundërshtime ka hapur rasti i Shyqyri Çokut, hetuesit famëkeq të komunizmit, i At Zef Pëllumbit dhe shumë të tjerëve.

Atyre që do t’u hiqen janë:

Nexhmije Hoxha

Aranit Çela, ish-kryetar i Gjykatës së Lartë

Ish-anëtarët e Byrosë Politike

Vito Kapo

Llambi Gegprifti

Muho Asllani

Spiro Dedja

Lenka Çuko

Niko Gjyzari

Rita Marko

Koço Mustaqi

Shyqyri Çoku

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ora me gurë diamanti e Gent Strazimirit? Reagon deputeti ndaj gazetarit: Gjej një punë, jeto me djersë
Veliaj kundër rritjes së çmimit të biletave: Nuk është negociatë me terrorista, 70 lekë nuk bëhet »
Article Logic
Execution time: 0.01789116859436
array(1) { ["section"]=> string(77) "dekoratat-titujt-e-nderit-dhe-medaljet-ja-cileve-komuniste-do-t-u-hiqen-28339" }