Del lista e gjysmëfinaleve të “Këngës Magjike”, kur performojnë Tuna, Soni, Rozana, Artiola Toska dhe Bruno

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:20 05-12-2016 Del lista e gjysmëfinaleve të “Këngës Magjike”, kur performojnë Tuna, Soni, Rozana, Artiola Toska dhe Bruno

Është publikuar lista me pjesëmarrësit e gjysmëfinalistëve të “Kënga Magjike 2016”. 24 këngëtarë do të performojnë në natën e parë të festivalit dhe 23 në natën e dytë.

Rozana Radi, Soni Malaj, Elgit Doda, Alban Ramosaj, Mariza Ikonimi, Era Rusi apo Arilena janë disa prej këngëtarëve që do ngjiten në skenë më 7 dhjetor.

Ndërsa më datë 8, në skenë do të ngjiten Tuna, Artiola Toska & Bruno, Flaka Krelani, Rosela Gjylbegu, Alar Band & Klea, Erik Lloshi, Endri & Stefi Prifi si dhe shumë këngëtarë të tjerë.

Këngëtarët pjesëmarrës te natës së parë të “Kënga Magjike 2016”:

TIRI

ELSON BRAHA

GERTA ft. JOHN VAN RIDE

LYNX

VOLTAN PRODANI

ERA RUSI

DEVIS XHERAHU

ALBAN RAMOSAJ

ERANDA LIBOHOVA & XHESI KANANI

SEI ft. BLLEDI

MARKEL

MISHELA RRAPO

ANISA SMAJLAJ

SELINA PRELAJ

DAVID

FLORIAN NAZIFI

ARDITA TUSHA & ARMELA TUSHA

B2N

ELGIT DODA

BERKAN

ROZANA RADI

MARIZA IKONOMI

ARILENA ARA

SONI MALAJ

Këngëtarët pjesëmarrës te natës së dytë të “Kënga Magjike 2016”:

KELLY

FRANC KORUNI

ALAR BAND & KLEA

AUREL THELLIMI

VALON SHEHU

ANXHELA PERISTERI

MANUEL MOSCATI

ELIZA HOXHA

ERIK LLOSHI

JOAN MEZINI

J GASHI

XHEI SARA

HIT MAN & ROLLA

FESTINA MEJZINI

ALGERT SALA

VJOSA SELMANI

ELIONA

KUJTIM PRODANI

ROSELA GJYLBEGU

FLAKA KRELANI

TUNA

ENDRI & STEFI PRIFTI

ARTIOLA TOSKA ft. BRUNO

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.028191089630127
array(1) { ["section"]=> string(107) "del-lista-e-gjysmefinaleve-te-kenges-magjike-kur-performojne-tuna-soni-rozana-artiola-toska-dhe-bruno-61661" }