Del LISTA E PËRFITUESVE, qeveria lekë për TAP dhe Bankersin (SHIFRAT)

Publikuar tek: ekonomi, më 18:40 10-03-2018 Del LISTA E PËRFITUESVE, qeveria lekë për TAP dhe Bankersin (SHIFRAT)

Me datën 6 mars, qeveria shqiptare ka shpërndarë një sasi të madhe parash për bizneset shqiptare lidhur me rimbursimin e TVSH-së.

Mes përfituesve, janë edhe kompanitë gjigante si TAP apo Bankers me të cilat qeveria është treguar bujare.

Rimbursimi i TVSH-së mbetet një nga problemet kryesore që bizneset eksportuese kanë me tatimet.

Rimbursimi i TVSH-së është jetike për këto biznese por duket se qeveria preferon të “mëdhenjtë” e të huaj në raport me eksportuesit shqiptarë. 2.35 miliard lekë janë dhënë për TAP dhe 300 mln lekë për Bankers (të vjetëra).

Më poshtë lista e plotë e përfituesve publikuar nga Open Data Albania:

Screenshot_2.jpg

Linku i Open Data Albania ku mund të gjeni dhe listën e plotë:

http://spending.data.al/en/treasury/list/faqe/2/year/2015/pay_cat/7030100/from_date_reg/2018-01-01/to_date_reg/2018-03-09

Cili nga këto universitete është më i miri dhe cili është më i shtrenjti?

Universiteti i New York-ut në Tiranë
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Luarasi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Privat "Albanian University"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Katolik "Zoja e Këshillit të Mirë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Akademia e Filmit dhe Multimedias "Marubi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e lartë universitare, jopublike, "Universiteti "Marin Barleti""
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Qiriazi"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Europian i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Aldent"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "WISDOM"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti Polis
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "EPOKA"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla e Larte "Nehemia"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Universiteti "Mesdhetar i Shqipërisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional Privat, "Ivoclar Vivadent & Partners"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Pavarësia Vlorë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "LOGOS"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Shkolla private e arsimit të lartë, "Universiteti Metropolitan Tirana"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Business University College
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Bedër"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "I Biznesit"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "REALD"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Universitar "Instituti Kanadez i Teknologjisë"
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Kolegji Profesional i Tiranës
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
EPITECH ALBANIA
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota
Tirana Esthetics and Style School
Më i miri 0 Vota
Më i shtrenjti 0 Vota

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fundjavë... por s’ka pushim për Arben Ahmetajn! Ministri në Korçë, 200 raste gjejnë zgjidhje (FOTOT)
»
Article Logic
Execution time: 0.027667999267578
array(1) { ["section"]=> string(73) "del-lista-e-perfituesve-qeveria-leke-per-tap-dhe-bankersin-shifrat-112844" }