Del nga shtrati lumi Ishëm, përmbyten 6 fshatra

Publikuar tek: aktualitet, më 00:46 01-12-2017 Del nga shtrati lumi Ishëm, përmbyten 6 fshatra

Lumi Ishëm ka dalë nga shtrati duke shkaktuar përmbytje në gjashtë fshatra.

Raportohet se për shkak të tejfryrjes nga rreshjet e shumta, lumi ka dalë nga shtrati duke përmbytur fshatrat Dilaj, Mallkuq, Mazhe, Gjoricë, fshati Ishëm dhe Likmetaj në veri të aeroportit të Rinasit.

Njëkohësisht janë përmbytur edhe njësitë vendore të Ishmit. Gjendja e banorëve në këto zona është e paqartë.

Votoni kryebashkiakun tuaj: Kush punon mirë, kush është i korruptuar

Emri / Bashkia
Punoi mirë
I korruptuar

Ju lutem, për të votuar kryetarin e bashkisë klikoni Qarkun përkatës në hartë!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përmbytja në Valias, ushtria ndërhyn me mjete të rënda për të evakuuar banorët
Situata e përmbytjeve, forcohen masat në burgje »
Article Logic
Execution time: 0.0046219825744629
array(1) { ["section"]=> string(53) "del-nga-shtrati-lumi-ishem-permbyten-6-fshatra-101446" }