Del video: Si u rrëzua avioni grek në detin Egje

Publikuar tek: rajon, më 16:59 12-04-2018 Del video: Si u rrëzua avioni grek në detin Egje

Dy avionë grekë të ushtrisë greke u çuan ditën e sotme në një mision patrullimi në kufi me Turqinë, një prej të cilëve u rrëzua në det pranë bazës në ishullin Skiros.

Duket se ngjarja është aksidentale dhe nuk ka të bëjë me përplasje mes forcave ajrore greke dhe atyre turke, siç u ngritën dyshimet e para.

Avioni “Mirage 2000-5” shihet në video teksa përplaset në det, dhe trupi i pilotit grek nuk është gjetur ende. Shkak besohet të jetë bërë fluturimi i ulët, rreth 900 metra nga niveli i detit, duke sjellë probleme në kontrollin e avionit për shkak të turbulencave të forta ajrore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TENSION/ Ndiqte mjetin ajror turk, rrëzohet avioni luftarak i Greqisë
Hashim Thaçi pret ministrin e Jashtëm grek Nikos Kotzias »
Article Logic
Execution time: 0.020129203796387
array(1) { ["section"]=> string(54) "del-video-si-u-rrezua-avioni-grek-ne-detin-egje-116664" }